PSP2PSP2PSP2
MENU
DLA UCZNIA
DOKUMENTY
CERTYFIKAT

Sprawność LEGO
Napisz do nas

Napisz do nas


AKTUALNOŚCI 2014/2015
INTERNETOWY TEATR W NASZEJ SZKOLE!
Szóstego listopada uczniowie z klasy VId i Vb przenieśli się na chwilę do... Torunia!
Obejrzeli bowiem transmitowany na żywo spektakl pt. „Dziób w dziób”z Teatru Baj Pomorski w Toruniu. To współczesny dramat sięgający do tradycji bajki zwierzęcej.
Opowieść rozgrywała się w przestrzeni jednego z miejskich blokowisk pomiędzy zaślepioną pragnieniem władzy subkulturą gołębi i ich chęcią dominacji na podwórku, kotem, który jest odwiecznym wrogiem ptaków i wróblem poszukującym swojej wspólnoty. Paradoksalnie to wróbel, czyli ten najmniejszy i najwrażliwszy, ratował gołębie z opresji i uczył ptaki, czym jest prawda, przyjaźń, oddanie i honor.
Dramat został nagrodzony w 24. Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży organizowanym przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.
Internetowy Teatr TVP dla szkół to nowatorska telewizyjna inicjatywa wykorzystująca nowoczesną technologię jako sposób dotarcia ze sztuką wysokich lotów do masowej młodej widowni.

Z TVP współpracują: p Katarzyna Fituch, p. Kamila Wilczyńska, p. Katarzyna Kuśmierska.

APEL 11 LISTOPADA NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
7 listopada 2014 roku odbył się w naszej szkole apel upamiętniający odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Apel z okazji Święta Niepodległości przygotowali uczniowie z klas IVA i IVC, pod kierunkiem pani Lidii Onyszko i pani Karoliny Pawelec. Uczniowie dzięki swoim występom z dumą i godnością uświadomili swoi kolegom, że 11 listopada to symbol miłości ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. Na uroczystości nie zabrakło pięknych, patriotycznych pieśni, które odśpiewał chór szkolny, pod kierunkiem pana Marka Borowskiego, a także wierszy polskich poetów i poezji śpiewanej. Apel wprowadzał w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Przypomniano daty trzech najważniejszych powstań narodowych, podkreślając wkład najmłodszych ich uczestników. Natomiast interpretacje muzyczne i recytatorskie utworów literackich pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość.
BEZPIECZNIE W SZKOLE!
Dnia 05.11.2014r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z panią sierżant Karoliną Krawczyk- policjantką z Komendy Powiatowej w Grójcu, która pracuje w zespole do spraw nieletnich i patologii.

Tematyka była następująca:
-cyberprzemoc,
-uzależnienia,
-ochrona wizerunku.

W lekcji edukacyjnej wzięły udział klasy 5d, 6c, 6d.
Spotkanie odbyło się ramach projektu edukacyjnego „Bezpiecznie w szkole i poza nią” realizowanego w roku szkolnym 2014/2015 przez p. Katarzynę Kuśmierską i p. Kamilę Wilczyńską.

ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE Z DIETETYKIEM
W dniu 04.11.2014r. o godz. 17:45 w jadalni odbędzie się spotkanie dla rodziców uczniów klas I-VI

z p. Katarzyną Pruszkowską - dietetykiem.

TEMAT: ŻYWIENIE DZIECI I MŁODZIEŻY.

Serdecznie zapraszamy.

DZIEŃ SAŁATKOWY W KLASIE IE


Pierwszaki wiedzą już jak odżywiać się zdrowo i samodzielnie robią sałatkę warzywną i owocową...
Wizytacja kanoniczna J.E. ks. bp. Józefa Górzyńskiego - 27.10.2014r.
Klasa Ie w gabinecie weterynaryjnym
W ramach realizacji bloku tematycznego o zwierzętach, w piątek 24.10.2014r. klasa Ie odwiedziła gabinet weterynaryjny przy ulicy Długiej. Dzieci zobaczyły gabinet zabiegowy dla zwierząt, dowiedziały się na czym polega praca weterynarza, nauczyły się jak reagować na agresywnego psa. Na pożegnanie dzieci otrzymały przysmaki dla swoich czworonożnych przyjaciół i książeczki o kotach. Wycieczka była bardzo ciekawa i pouczająca.
Dyskoteka klas IVB i IVD
SPACER DO PARKU – IIA
W dniu 14 października klasa IIa wybrała się na spacer do Parku na Winiarach. Naszym celem było zaobserwowanie zmian w przyrodzie, barw i darów, które przyniosła ze sobą jesień. Z ogromnym zaangażowaniem i radością układaliśmy postać tej kolorowej pory roku. Każda z grup wykonała zadanie najlepiej jak potrafiła. W dalszej części poszliśmy odnowionymi alejkami, aby podziwiać piękny park. Po drodze mijaliśmy naszych przyjaciół z klasy IIb oraz inne spacerujące grupy. Pogoda była wspaniała i do szkoły wróciliśmy zadowoleni.
WF Z KLASĄ
Nasza szkoła bierze udział w 2 edycji ogólnopolskiego projektu "WF Z KLASĄ". Głównym celem projektu jest aktywizowanie uczniów na lekcjach wychowania fizycznego oraz w czasie wolnym od zajęć.
Więcej informacji na ten temat można znaleźć tutaj:

www.ceo.org.pl/pl/wf/news/opis-programu.

Pierwszą edycję dokumentowaliśmy na blogu
http://blogiceo.nq.pl/stopy2/

za który zostaliśmy wyróżnieni certyfikaty od Centrum Edukacji Obywatelskiej.
W tym roku będziecie mogli nas śledzić na nowym blogu
http://blogiceo.nq.pl/psp2warka/


Z pozdrowieniami,
nauczyciele wychowania fizycznegoBĄDŹCIE ŚWIĘTYMI - DZIEŃ PAPIESKI
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
Dzień Edukacji Narodowej – 14 października był pełen wrażeń, nie tylko dla nauczycieli naszej szkoły, ale również dla uczniów. Działo się wiele …
Nauczyciele, pracownicy szkoły oraz uczniowie uczestniczyli w uroczystej akademii przygotowanej przez p. Barbarę Szostak i p. Elżbietę Stańczyk z klasami IIIa i IIIb.
Następnie wszyscy udali się do parku im. Kazimierza Pułaskiego w Warce, gdzie podziwiali wnętrze muzeum oraz park po rewitalizacji.
Klasy wraz z wychowawcami spotkały się także przy ognisku i wysłuchały pogadanki pana leśniczego.
Uczniowie brali również udział w questach dotyczącym siedmiu świątyń, które według legendy znajdowały się w Warce.
Atrakcji było wiele!
ZDROWE DRUGIE ŚNIADANIE
We wrześniu w naszej szkole ogłoszony został konkurs promujący zdrowe odżywianie pt.” Zdrowe drugie śniadanie”. Na konkurs napłynęło wiele prac, spośród których jury wybrało zwycięzców są nimi:
Zuzia Dąbrówka
Justyna Kalwarczyk
Wiktoria Figarska
Julia Szatan
Wiktoria Kopyt
Katarzyna Turek
Gracja Mroczkowska
APEL O BEZPIECZEŃSTWIE
„Przepisowy
Ruch drogowy i pieszy
Własne zdrowie
Zawsze w głowie mam Każdy przepis
Taki mały a cieszy
I ratuje
Czasem życie nam”
Słowa tej piosenki były myślą przewodnią apelu przygotowanego przez klasy IIa i IIb pod kierunkiem p. A. Budyty, H. Milczarek i A. Dunst.
W apelu uczestniczyli uczniowie klas 1-3 wraz z wychowawcami, pani dyrektor M. Szajner, pani dyrektor K. Bartkowska oraz przedstawicielki Banku Spółdzielczego w Warce. Program miał przypomnieć wszystkim dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się w drodze do szkoły i domu. Uczniowie przygotowali szereg wierszy , piosenek i scenek rodzajowych, które w zabawny sposób przybliżały dzieciom ważny temat własnego bezpieczeństwa. Jednym z zagadnień apelu było noszenie odblasków, aby być bardziej widocznym na drodze. Na koniec wszyscy uczniowie otrzymali znaczki odblaskowe, które podarowali im pracownicy Banku Spółdzielczego w Warce, za które bardzo dziękujemy.
LALKI Z KLASY IF
Słynne lalki Barbie, Monster High to wymarzone lalki każdej dziewczynki, ale klasa I f postanowiła udowodnić, że lalkę można zrobić z drewnianej łyżki i kawałka bibuły, czyż nie wyszły im piękne? :)
KLASA IF POZDRAWIA Z BASENU
Od dziś zaczynamy lekcje nauki pływania na basenie. Na pierwszych zajęciach pan ratownik Robert Jastrzębski zapoznał nas z basenem i zasadami bezpieczeństwa. Lekcja bardzo nam się podobała. Kto wie, może z nas wyrośnie mistrz lub mistrzyni na miarę Otylii Jędrzejczak lub Pawła Korzeniowskiego ??

POTYCZKI SPORTOWE KLAS DRUGICH
3 października 2014r. na ,,Orliku” przy PSP nr 2 odbyły się międzyklasowe zawody sportowe.
Brały w nich udział klasy drugie: IIa, IIb, IIc i IId.
Głównym celem potyczek była integracja zespołów klasowych poprzez wspólną zabawę oraz propagowanie zdrowego, sportowego stylu życia. Przyświecały nam hasła ,,W zdrowym ciele, zdrowy duch” oraz ,,Gramy zawsze fair play”.
W programie zawodów było 12 konkurencji sportowych : min. kozłowanie piłki między pachołkami, rzuty woreczkami do celu, skoki na skakance, rzuty piłką lekarską na odległość, ćwiczenia na ławeczce, podawanie piłki w rzędach, itp.
Do walki zagrzewał zawodników doping pani dyrektor Maryli Szajner, pani zastępcy dyrektora pani Kariny Bartkowskiej, wychowawczyń oraz okrzyki kolegów i koleżanek z innych klas.
Zabawa była znakomita, zawodnicy perfekcyjnie wykonywali wszystkie ćwiczenia zgodnie z instrukcjami. Często sportowcy przybiegali na metę ,,łeb w łeb”,(przydałaby się nieraz fotokomórka- he, he..) bo trudno było osądzić, który był pierwszy.

Komisja jednak dała sobie radę i wyłoniono zwycięzców: I miejsce zdobyła klasa II c, II- klasa IId, III- klasa IIb i IV miejsce –klasa IIa.

Rozdano drużynom dyplomy i nagrody w postaci piłek nożnych, a także poczęstowano wszystkich uczestników i publiczność lizakami Chupa Chups. Oto kilkanaście fotek z tej sportowej imprezy. Obejrzyjcie nasze zmagania.
Organizatorzy zawodów: Elżbieta Pacholska i Joanna Korczak.

JESIENNY SPACER KLASY IE DO PARKU
We wtorek 30 września klasa I e wraz z wychowawczynią p. Beatą Marchel wybrała się na wycieczkę do parku w poszukiwaniu jesieni. Dzieci spacerowały po parku, obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie, wyróżniały drzewa iglaste i liściaste, wsłuchiwały się w odgłosy parku. Zbierały dary jesieni: kolorowe liście, kasztany i żołędzie. Nie zabrakło też zabaw ruchowych na świeżym powietrzu. Bawiliśmy się w berka, rzucaliśmy do celu, robiliśmy deszcz z liści. Było bardzo wesoło. Zachęcamy wszystkich do jesiennych szaleństw w parku.
ZBIÓRKA MAKULATURY - WRZESIEŃ 2014
Podczas jesiennej zbiórki zebraliśmy 6480 kg makulatury. Zarobiliśmy 1296 zł.

To była już 29 akcja. Łącznie zebraliśmy do tej pory 132 211 kg surowca ( ponad 130 ton)!

Zarobiliśmy 18 511,50 zł ( ponad 18,5 tysiąca złotych)!

Następna zbiórka JUBILEUSZOWA!

Irena Domańska


PIERWSZAKI Z WIZYTĄ W KOMISARIACIE POLICJI
We wtorek 23 września uczniowie z klasy Ie wraz z wychowawczynią p. Beatą Marchel odwiedzili pobliski Komisariat Policji. Dzieci z dużym zaciekawieniem z bliska oglądały: samochód policyjny, kajdanki, specjalną latarkę, pałkę policyjną oraz inne elementy sprzętu policyjnego. W pokoju monitoringu dzieci przekonały się, że złe zachowania na ulicy są obserwowane przez policjanta dyżurnego i zapisywane na taśmie. Pani policjantka mówiła nam o zasadach bezpieczeństwa i pracy w policji. Po tej wizycie wielu pierwszaków zadeklarowało, że w przyszłości z pewnością wstąpi w szeregi policyjne.
SPOTKANIE Z DOBROMIREM MAKOWSKIM
Projekt nosi nazwę – RAP PEDAGOGIA – "oparty na muzyce Hip Hop, elementach profilaktyki oraz inspirowany przeszłym życiem autora i wykonawcy".
Autor projektu "RapPedagogia" jest założycielem fundacji "Młodzi dla Młodych" która swoją siedzibę ma w Pabianicach. Jest także pedagogiem oraz animatorem projektów pedagogicznych z młodzieżą na ulicach. Przed laty sam mierzył się z wieloma problemami będąc wychowankiem Domu Dziecka. Jako młody człowiek przedawkował narkotyki i omal nie umarł. Obecnie jeżdżąc po Polsce dociera do wielu szkół, domów dziecka, domów poprawczych i zakładów karnych mówiąc do młodzieży iż można żyć inaczej.

Myśl przewodnia programu to: "Lepiej zapobiegać niż leczyć"
KONKURS
„Dobry nastrój, śmieszne minki – to zasługa witaminki”

- to program edukacyjny, który od września tego roku będzie realizowany w naszej szkole.

Z tej okazji zapraszamy uczniów klas 0-III do udziału w konkursie na najlepszy plakat przedstawiający temat „ Jak powinno wyglądać zdrowe drugie śniadanie”.

Na wszystkie rysunki czekamy do 30 września. Format prac - kartka A3, technika dowolna.

Prace można składać do p. Beaty Swaczyńskiej i p. Katarzyny Fituch.

Zapraszamy do udziału w konkursie.

„Zrób coś dla siebie” – projekt na wyposażenie sali korekcyjno - rehabilitacyjnej.
Projekt skierowany jest do dzieci i rodziców z gminy Warka, którzy aktywnie chcą spędzić czas.
Celem projektu jest wyrobienie nawyku dbania o zdrowie psychiczne i fizyczne poprzez regularne ćwiczenia korekcyjne, gry zespołowe, które zostaną stworzone w Szkole Podstawowej nr 2 w Warce.
Jak możecie nam pomóc:
Poproś osobę pełnoletnią aby zarejestrowała się na stronie
www.spolecznik20.pl/pages/spolecznik-2-0
(można ominąć rejestracje za pomocą logowania za pośrednictwem konta fb) i zagłosowała na projekt "Zrób coś dla siebie".
Każdy ma do wykorzystania 10 głosów. W konkursie spółdzielnia pomysłów można głosować tylko raz dziennie.
Głosowanie trwa do 22 września 2014r.
DNI STROJU GALOWEGO W ROKU SZKOLNYM 2014/2015
1 WRZEŚNIA – UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

14 PAŹDZIERNIKA – DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

17 PAŹDZIERNIKA – DZIEŃ PAPIESKI

7 LISTOPADA - ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

19 GRUDNIA - WIGILIA SZKOLNA, JASEŁKA

6 MARCA - DZIEŃ PARTONA SZKOŁY

CZAS REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH

1 KWIETNIA – SPRAWDZIAN KLAS VI

27 KWIETNIA – PIERWSZA ROCZNICA KANONIZACJI JANA PAWŁA II

30 KWIETNIA - OBCHODY ŚWIĘTA FLAGI NARODOWEJ I KONSTYTUCJI 3 MAJA

26 CZERWCA – ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

DNI OTWARTE W ROKU SZKOLNYM 2014/2015
4 LISTOPADA
2 GRUDNIA
3 MARCA
14 KWIETNIA
19 MAJA
ORAZ SPOTKANIA SEMESTRALNE: 14 – 15 STYCZNIA 2015

DNI WOLNE W ROKU SZKOLNYM 2014/2015
10 LISTOPADA (PONIEDZIAŁEK)
2 STYCZNIA (PIĄTEK)
5 STYCZNIA (PONIEDZIŁEK)
1 KWIETNIA (ŚRODA)
5 CZERWCA (PIĄTEK)
3 CZERWCA (ŚRODA)

Przerwa świąteczna - Boże Narodzenie: od 20 grudnia 2014 r. do 6 stycznia 2015 r. (włącznie)

Ferie zimowe:od 19 stycznia 2015 r. do 30 stycznia 2015 r.

Przerwa świąteczna - Wielkanocna: od 2 kwietnia 2015 r. do 7 kwietnia 2015 r.

PROGRAM ADAPTACYJNY DLA KLASY PIERWSZEJ
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015 ODBĘDZIE SIĘ O GODZ. 09:00.
ZAPRASZAMY

AKTUALNOŚCI 2013/2014

AKTUALNOŚCI 2012/2013

AKTUALNOŚCI 2011/2012

AKTUALNOŚCI 2010/2011

AKTUALNOŚCI 2009/2010

AKTUALNOŚCI 2008/2009

AKTUALNOŚCI 2007/2008

AKTUALNOŚCI 2006/2007
statystyka