PSP2PSP2PSP2
MENU
SPORT TO ZDROWIE
BIP
DLA UCZNIA
DOKUMENTY
CERTYFIKAT

Sprawność LEGO
Napisz do nas

Napisz do nas

BEZPIECZNE WAKACJE
WSPÓŁPRACUJEMY Z:
TV WARKA
PORADNIA
DWOREK NA DŁUGIEJ
MUZEUM
MGOPS
URZĄD MIASTA
PUBLICZNE GIMNAZJUM W WARCE
PSP NR 1 W WARCE
PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE

AKTUALNOŚCI 2016/2017
WYCIECZKA DO WARSZAWY KLAS VIA I VIC
Dnia 23 listopada 2016 roku klasy VIA i VIC wraz z wychowawczyniami panią Lidią Onyszko i panią Karoliną Pawelec wybrały się na wycieczkę do Warszawy. Celem wycieczki było zwiedzenie Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Telewizji Polskiej.

W Muzeum młodzież przybliżyła sobie obraz jednego z najtragiczniejszych wydarzeń naszej historii, stanowiącego do dziś przykład heroizmu, męstwa i walki o wolność. Ekspozycje ukazywały życie codzienne powstańców i zwykłych warszawiaków, umundurowanie, grozę walk, wygląd kanałów, fotografie autentycznych scen powstańczych i bohaterów zrywu. Uczniowie mieli okazję także obejrzeć przejmujący film 3D pt. „Miasto ruin” pokazujący miasto zaraz po wyzwoleniu jako „morze ruin”. Wizyta była prawdziwą i żywą lekcją historii i pozostawiła niezatarte wrażenie.

Kolejnym punktem programu wycieczki było zwiedzanie gmachu TVP na ulicy Woronicza. Uczniowie poznali szczegóły pracy ludzi przedstawiających nam codziennie na ekranach telewizorów wiadomości sportowe. Młodzież ujrzała wszystko to, czego nie widać podczas transmisji telewizyjnych. Nastepnie przeszliśmy do studia, gdzie codziennie nagrywany jest program telewizji śniadaniowej „Pytanie na śniadanie”.

Ostatnim punktem było muzeum telewizyjne, gdzie gromadzone były przeróżne sprzęty, rekwizyty używane dawniej do nagrywania programów oraz dużo zdjęć z emitowanych dawniej programów i filmów.

Szóstoklasiści pełni wrażeń udali się w drogę powrotną do domu.

Opracowała Karolina Pawelec
„EDUKACJA PRZECIWPOWODZIOWA DZIECI I MŁODZIEŻY”
9 listopada 2016r. w PSP nr 2 w Warce zostały przeprowadzone zajęcia edukacji przeciwpowodziowej dla uczniów klas drugich i piątych w ramach projektu „Edukacja przeciwpowodziowa dzieci i młodzieży” organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

Celem zajęć było zapoznanie uczniów z tematyką i specyfiką powodzi, nauczenie ich jak reagować w przypadku wystąpienia tego rodzaju zagrożenia.

Na zajęciach były omawiane następujące zagadnienia:
• Zjawisko powodzi, jej przyczyny i skutki.
• Metody ograniczania skutków powodzi.
• Przygotowanie rodziny i domu do powodzi (w ramach prewencji powodziowej) dla ograniczenia szkód i strat.
• Metody zabezpieczania domu i dobytku.
• Właściwe zachowania w czasie i po powodzi.


11 LISTOPADA -ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
Lekcja biblioteczna klasy I B
,,My uczniowie pierwszej klasy uroczyście przyrzekamy,
że będziemy książki kochać, krzywdy zrobić im nie damy.
I wskazówek, i rad książek będziemy słuchać z uwagą,
Obowiązki czytelnika traktować z wielką powagą!”


10 listopada 2016 roku uczniowie klasy I b uczestniczyli w lekcji, która odbyła się w szkolnej bibliotece. Głównym celem tego spotkania było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Po uroczystym przyrzeczeniu uczniowie zostali pasowani na czytelników biblioteki. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom i wypożyczyło swoją pierwszą książkę. Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę, rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania ciekawych przygód bohaterów książek. Wszyscy wiemy, jak ważne jest czytanie książek, zwłaszcza dla małego dziecka.
Oto kilka powodów, dla których warto czytać książki.
1. Czytanie książek zacieśnia więź uczuciową między rodzicami a dzieckiem. Dziecko wsłuchane jest w głos rodzica, a bliski kontakt daje poczucie bezpieczeństwa.
2. Książki rozwijają wyobraźnię dziecka.
3. Czytanie książek rozwija inteligencję dziecka, wzbogaca słownictwo, uczy poprawnego budowania zdań i zachęca do samodzielnego poszukiwania informacji i ciekawostek.
4. Książki wychowują.
5. Książki wyrabiają wrażliwość. Niejedna książka poruszy nasze serca.
6. Czytanie książek odpręża i pozwala przyjemnie spędzić czas.
7. Książki rozwijają pasje u dzieci.
8. Książki porządkują dziecięcy świat. Dzięki bajkowym postaciom dziecku łatwiej jest zrozumieć codzienne sprawy.
9. Książki podpowiadają, jak porozumiewać się z rówieśnikami, rodzeństwem, rodzicami.
Wycieczka klas VB i VC
Turniej Szachowy
Turniej szachowy odbył się 25.10.2016r. w Szkole Podstawowej w Konarach. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas VI Bartosz Chojnacki Jakub Osiński Patryk Neska Mateusz Kuna Chłopcy zajęli VI miejsce na 7 szkół ......:) kolejny turniej odbędzie się 15.11.2016r. w szkole w Nowej Wsi
WYCIECZKA DO WARSZAWY - 6B I 6D
W dn.19 października klasy VI B i VI D wraz z wychowawczyniami wybrały się na multimedialny program edukacyjny pt. " Wszystko o człowieku". Uczniowie mogli poznać budowę i funkcjonowanie ludzkiego organizmu, a następnie sprawdzić zdobytą wiedzę podczas interaktywnej zabawy. W drodze do kina nawiedzili Powązki, by zadumać się przy grobach wybitnych Polaków.
Wycieczka klas III A i III B
W dniu 18 października w ramach realizacji bloku tematycznego „ W świecie dźwięków” uczniowie klas III a i IIIb odbyli wycieczkę na trasie: Żelazowa Wola- Łowicz-Sromów. Dzieci zobaczyły nie tylko miejsce urodzenia słynnego Polaka. Wysłuchały również pięknych opowieści z życia małego Frycka i dorosłego Fryderyka. Miały okazję usłyszeć na żywo brzmienie fortepianu i doświadczyć wyjątkowej atmosfery miejsca urodzin kompozytora biorąc udział w recitalu młodego, utalentowanego pianisty. W Łowiczu uczniowie zwiedzili Muzeum Miasta. Zobaczyli jego część historyczną i etnograficzną ukazującą bogactwo strojów, tradycji i obrzędów tego regionu. Później wspólnie pomodliliśmy się w Katedrze Łowickiej. Przy dźwiękach muzyki ludowej dzieci podziwiały wytwory sztuki ludowej w Muzeum Ludowym Rodziny Brzozowskich w Sromowie. Kilkaset drewnianych ludowych figur o tematyce historycznej barwnie zilustrowało życie dawnej i współczesnej wsi. Szczególnie ruchome sceny wprawiły dzieci w zachwyt. Uczniowie podziwiali również tradycyjne pająki,wycinanki, stare kredensy, obrazy i pojazdy konne. Byli zdumieni rożnorodnością talentów członków rodziny państwa Brzozowskich. Wytwory ich pracy przywiozły ze sobą do domów. Pamiątki to jest coś, co dzieci lubią bardzo kupować, ale wspomnień ze wspólnych wyjazdów nie da się kupić, a zdobyta w ten sposób wiedza jest bardzo cenna.
WYCIECZKA KLAS: IV A I IV C
W dniu 18 października 2016 roku klasy IV a i IV c pod opieką pań: Urszuli Wawer i Hanny Milczarek odwiedziły Kozienice. Uczniowie zwiedzili Muzeum Regionalne w Kozienicach, obejrzeli ekspozycje ukazujące historię ziemi kozienickiej, poznali sekrety bartnictwa oraz zobaczyli wystawę czasową – obrazy, których autorką jest Uta Przyboś-Christiaens. Wzięli udział w warsztatach „Malowanie zbożem”. Dowiedzieli się jak Kozienice są powiązane z królami. W studiu telewizyjnym mogli sprawdzić się w roli dziennikarzy, a na koniec obejrzeli film pt. ”Bociany”.
Wycieczka klas III E i III F do Czerska.
BĄDŹCIE ŚWIADKAMI MIŁOSIERDZIA
APEL SZKOLNY – „JESTEM BEZPIECZNYM UŻYTKOWNIKIEM DROGI”.
W dniu 18 października 2016r. uczniowie z klasy IIIc i IIId wraz ze swoimi wychowawczyniami P. Marią Brodzińską i P. Agnieszką Makowską przygotowali apel szkolny pt. „Jestem bezpiecznym użytkownikiem drogi”. Na widowni zasiedli licznie zgromadzeni uczniowie z oddziałów przedszkolnych i klas młodszych wraz ze swymi opiekunami. Z zainteresowaniem śledzili oni przygotowane scenki, piosenki i wiersze. Poznali znaki drogowe i zasady bezpiecznego przechodzenia przez jednię. Teraz już wszyscy wiedzą, jak bardzo ważne jest noszenie światełek odblaskowych i przestrzeganie zasad bezpiecznego poruszania się po jezdni.
BIEG PUŁASKIEGO
Witamy w chłodny niedzielny poranek i gratulujemy wszystkim uczestnikom dzisiejszego Biegu Pułaskiego z naszej szkoły. Wszyscy jesteście zwycięzcami w wyścigu po zdrowie i kondycję. Gratulacje dla zwycięzców poszczególnych biegów Jesteście wspaniali. Gratulujemy- nauczyciele wychowania fizycznego.
Wycieczka klas: IIa, IIc, II e i II f
14 października 2016r. dzieci z klas IIa. IIc, IIe i IIf wraz z wychowawczyniami wyjechały na wycieczkę do wsi Kawęczyn. W Gościńcu zostaliśmy powitani chlebem i solą przez gospodarza ubranego w strój ludowy. Następnie poczęstowano nas ciastem i herbatą. A potem zaczęliśmy zwiedzanie. Na rozległym terenie Gościńca znajdują się: stara zagroda wiejska, piekarnia, kuźnia, oryginalne stare wiatraki, młyn wodny, kapliczka, wozownia. Przyglądaliśmy się pracy kowala. Widzieliśmy, jak się przygotowuje chleb do wypieku. Zobaczyliśmy, do jakiej szkoły chodzili nasi pradziadkowie. Ogromną przyjemność sprawiła nam przejażdżka zadaszonym wozem konnym. Mieliśmy też możliwość obserwowania zwierząt: daniele, kozy, osioł, kucyki i konie. Dużą frajdę sprawiło nam to, że każdy miał możliwość dojenia krowy. Po tak wielu atrakcjach zaproszono nas na kiełbaski z grilla i świeży chleb. A na koniec wszyscy chętni mogli poszaleć na zabawie dyskotekowej. Wróciliśmy zmęczeni i pełni wrażeń To była bardzo udana wycieczka.
Uwaga Nadwaga w Warce - spotkanie z dietetyczką
14 października w ramach akcji „Uwaga Nadwaga w Warce” pod patronatem Pana Burmistrza Dariusza Gizki uczniowie klasy IVb, IVd, Va, Vd uczestniczyli w spotkaniu z dietetyczką Naturhouse p. Karoliną Listek , która zainteresowała wszystkich wykładem, na temat zdrowych nawyków żywieniowych, opowiedziała czego nie powinno zabraknąć w diecie ucznia. Po prelekcji korzystając ze zdobytej wiedzy uczniowie wykonali zdrowe kanapki oraz sałatki. Promocja zdrowego odżywiania trwa!
ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH
Ćwierkają wróbelki, że w całym powiecie takiej szkoły jak „Dwójka” nigdzie nie znajdziecie.
Patronem jej Polak z bohaterstwa znany Kazimierz Pułaski – tutaj wychowany.
W jej murach niejedno już pokolenie zdobyło super wykształcenie,
a wszystko to, dzięki nauczycielom, którzy od pierwszej literki,
pokazują jak świat może być cudowny i wielki. I, że marzyć trzeba,
bo w ten sposób można sięgnąć nieba…


W dniu 14 października uczniowie klasy I a i I b złożyli ślubowanie na sztandar szkoły i zostali przyjęci
w poczet uczniów PSP nr 2 w Warce.
Pasowania ,,czarodziejskim ołówkiem” dokonała Pani Dyrektor Maryla Szajner.
Uroczystość odbyła się przed pomnikiem Kazimierz Pułaskiego, patrona naszej szkoły w obecności rodziców i zaproszonych gości.
Pierwszoklasiści przygotowali pod okiem swoich pań wychowawczyń program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Wykazali się również wiedzą dotyczącą naszej ojczyzny i znajomością zasad, które ułatwiają prawidłowe funkcjonowanie w grupie rówieśniczej.
Na zakończenie wiceburmistrz - Pani Teresa Knyzio złożyła wszystkim pierwszakom i ich rodzicom życzenia wielu sukcesów i wspaniałych chwil w karierze uczniowskiej.
Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i stanęły do wspólnej fotografii.
Dziękujemy Dyrektor Muzeum Pani Iwonie Stefaniak za życzliwość i możliwość organizacji Ślubowania
w miejscu, które przybliża im postać patrona szkoły Kazimierza Pułaskiego.
Życzymy wszystkim pierwszoklasistom, by każdy dzień w naszej szkole dostarczał im wspaniałych przygód z nauką oraz radosnych chwil w towarzystwie przyjaciół.

Wychowawcy klas pierwszych
„ Dla Pani naszej od trzeciej klasy""
Słowa piosenki, galowy strój i wyjątkowy nastrój panujący w szkole towarzyszyły uczniom i nauczycielom w dniu 14 października. Po obejrzeniu apelu przygotowanego z okazji Dnia Nauczyciela dzieci z klas IIIa i IIIb zaprezentowały wychowawczyniom swoje zdolności recytatorskie, taneczne, wokalne i ruchowe. Były skecze, wierszyki, piosenki, a nawet pokaz kickboxingu. Atrakcją dla dzieci był międzyklasowy turniej warcabowy, któremu towarzyszyły duże emocje. W ostatecznej rozgrywce I miejsce zajął Rafał Bojarski z kl.IIIa, II miejsce Filip Majcher z kl.IIIb i III miejsce Jaś Kozłowski z kl.IIIb. Zwycięzcy zostali nagrodzeni przy gromkim aplauzie kolegów i koleżanek. Wszyscy w tym dniu bawiliśmy się świetnie. Naszym wychowankom gratulujemy pomysłów i bardzo dziękujemy za tak miłą niespodziankę.
Anetta Dębecka Barbara Gawryjołek
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
Dnia 3 października klasy II b i d pojechały na wycieczkę do Warszawy. Dzieci spacerowały szlakiem baśni i legend stolicy. Odwiedziły Łazienki Królewskie, Stare Miasto, okolice Pałacu Ostrogskich. Wycieczkę zakończyła wizyta w Manufakturze Cukierków, w której każde dziecko zobaczyło, jak robiło się kiedyś cukierki, a także otrzymało słodką paczuszkę.
Wycieczka do lasu - klasa II b
Wycieczka do Warszawy - klasu IIb i IId
Dnia 3 października klasy II b i d pojechały na wycieczkę do Warszawy. Dzieci spacerowały szlakiem baśni i legend stolicy. Odwiedziły Łazienki Królewskie, Stare Miasto, okolice Pałacu Ostrogskich. Wycieczkę zakończyła wizyta w Manufakturze Cukierków, w której każde dziecko zobaczyło, jak robiło się kiedyś cukierki, a także otrzymało słodką paczuszkę.
Dzień Chłopaka - klasa IV b, IV d
W dniu 28.09.2016 roku klasa IV b i IV d wraz z wychowawczyniami p. Katarzyną Fituch i p. Katarzyną Kuśmierską odwiedziła stadninę koni „Sielanka”. Dzieci miały okazję przejechać się konno, zwiedzić farmę. Po tych wrażeniach wszyscy brali udział w ognisku klasowym, pieczono kiełbaski oraz odbywały się zabawy na świeżym powietrzu.
POLSKA WALCZĄCA
Do 30 września w Warce można oglądać wystawę „Polska Walcząca”. Wystawę można obejrzeć w „Dworku na Długiej” a przygotował ją Instytut Pamięci Narodowej.
IB Z WIZYTĄ NA KOMISARIACIE POLICJI
20 września uczniowie klasy Ib odwiedzili Komisariat Policji w Warce. Pan Dzielnicowy pouczył dzieci jak mają zachowywać się w domu, szkole i na ulicy, aby czuć się bezpiecznym. Opowiedział dzieciom o swojej pracy, która jest bardzo trudna, odpowiedzialna i często niebezpieczna. Pokazał uczniom akcesoria niezbędne mu do pracy, takie jak: kamizelka odblaskowa, kajdanki, tzw. ,,lizak policyjny”, pałka gumowa, policyjne latarki oraz mundur. Dzieci mogły też zwiedzić cele, w których zatrzymywani są ludzie, nieprzestrzegający prawa. Z wielką radością uczniowie przyjęli fakt, że dane im będzie posiedzieć w prawdziwym, policyjnym samochodzie. Z dumą zasiadali w fotelu kierowcy, czy też z tyłu radiowozu. Końcowym etapem naszego spotkania z panem policjantem było przejście całej grupy przez przejście dla pieszych, pod jego czujnym okiem. Dzieci zdały ten egzamin na szóstkę. Wycieczka udała się. Myślę, że zapadnie dzieciom w pamięci na długo.
DNI WOLNE W ROKU SZKOLNYM 2016-2017
• 31 PAŹDZIERNIKA 2016r. (poniedziałek)
• 10 LUTY 2017r. (piątek)
• 2 MAJA 2017 r.(wtorek)
• 14 CZERWCA 2017r.(środa)
• 16 CZERWCA 2017r. (piątek)


DNI STROJU GALOWEGO 2016-2017
• 1 WRZEŚNIA – UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO
• 14 PAŹDZIERNIKA – DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
• 20 PAŹDZIERNIKA - DZIEŃ PAPIESKI
• 10 LISTOPADA – ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
• 22 GRUDNIA – JASEŁKA, WIGILIA SZKOLNA
• 4/7 MARCA – DZIEŃ PATRONA SZKOŁY, CZAS REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH
• 28 KWIETNIA – TRZECIA ROCZNICA KANONIZACJI JANA PAWŁA II
• 4 MAJA – OBCHODY ŚWIĘTA FLAGI NARODOWEJ I KONSTYTUCJI 3 MAJA
• 23 CZERWCA – ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO


DNI OTWARTE W ROKU SZKOLNYM 2016-2017
21 WRZEŚNIA – PIERWSZE ZEBRANIA Z RODZICAMI
8 LISTOPADA
6 GRUDNIA
25 STYCZNIA – ZEBRANIA ŚRÓDROCZNE
26 STYCZNIA – ZEBRANIA ŚRÓDROCZNE
4 KWIETNIA
9 MAJA


UBEZPIECZENIE UCZNIA - DOKUMENTY
AKTUALNOŚCI 2015/2016

AKTUALNOŚCI 2014/2015

AKTUALNOŚCI 2013/2014

AKTUALNOŚCI 2012/2013

AKTUALNOŚCI 2011/2012

AKTUALNOŚCI 2010/2011

AKTUALNOŚCI 2009/2010

AKTUALNOŚCI 2008/2009

AKTUALNOŚCI 2007/2008

AKTUALNOŚCI 2006/2007
statystyka